Institucija: Transparency international Lietuvos skyrius

Kvalifikuotas informavimasKodėl svetainėje www.skaidrumolinija.lt nėra nuorodos į Specialiųjų tyrimų tarnybos tinklalapį: https://www.stt.lt/lt/praneskite-apie-korupcija/palikite-pranesima-cia/ . Ar Transparency international Lietuvos skyrius rengiasi atlikti korupcinių atvejų ikiteisminius tyrimus? Jeigu ne, tai kas turėtų vykti toliau po to kai pilietis paskelbs informaciją šiame tinklalapyje?


Klausia: dr. Ryšardas Burda
Sritis: Kita

Transparency International atsakymas:


Sveiki! 

Skiltyje "Patarimai" pateikiame nuorodas į dažniausiai ieškomas institucijas, į kurias galima kreiptis susidūrus su korupcija, piktnaudžiavimu ar netinkamais institucijos darbuotojų veiksmais. Nuorodą į STT tinklalapį taip pat rasite ten, ši nuoroda - pirmoji sąraše: http://www.skaidrumolinija.lt/gaires/kurkreiptis/. 

Esate teisus, svetainė "Skaidrumo linija" tikrai nėra skirta rinkti medžiagą ikiteisminiams tyrimams. 

 

Surinkta informacija bus viešinama, susisteminus pateikiama visuomenei, žiniasklaidai ir institucijoms. Sieksime identifikuoti sritis ir institucijas, kur reikalingi sisteminiai pokyčiai, bei kartu ieškoti tokių problemų sprendimų. Taip pat, žmonėms patarsime, kur kreiptis iškilus klausimams apie tai, kaip elgtis, susidūrus su galimais korupcijos ir biurokratizmo atvejais (kaip vertinti tam tikras situacijas ir atskirti galimus korupcijos ir biurokratizmo atvejus, kur pranešti, kaip tai padaryti kuo saugiau ir pan.). 

blog comments powered by Disqus