Institucija: Rajono savivaldybė

Keičiant žemės paskirtį reikalauja paremti seniūnijasDetalaus plano patvirtinimas-žemės sklypo paskirties keitimas.
anksčiau kad patvirtintu detalųjį planą reikalaudavo iki projektuojamų sklypų pagerinti kelio dangą.
dabar atsirado prieš pora mėnesių reikalavimas prie viso to paremti seniūnijas.
pradinis paramos mokestis 1000Lt sklypui. jei pvz turi 1ha zemes ir suskaidai juos po 10a sklypai privalai paremti seniūnija 10 000Lt.

bet gali ir derėtis dėl tos paramos, kuomet apsvarstomi ir pasirašomos sutartys posėdyje su keliais savivaldybės tarnautojais prieš tarybos posėdį.

kas tai? kyšio reikalavimas įvyniotas į oficialumo kaspiną?

nes kur ta parama seniūnijai nueina visisškai neaišku..
ar lenkų rinkimų akcijai?
ar išsidalina tie patys tarnautojai tarpusavyje?

jei būtų tarkim pasakoma kad sutvarkyti apleista krepšinio aikštę ar ant krepšinio stovo lentą su lanku ir tinkleliu įrengti savo seniūnijoje tai suprantu dar pats įrengi ir matoma nauda ir gėris kaimo vaikams. o dabar duok litus mes sugalvosim ką su jais padaryti.


Klausia: Anonimas

Transparency International atsakymas:


Laba diena,

visų pirma norėtume padėkoti, kad pranešėte apie susidariusią situaciją. Norėtume priminti, kad taip pat galima kreiptis į įvairias institucijas pasitikėjimo linijomis, jei susiduriate tiek su galimomis korupcijos formomis, tiek su darbuotojų netinkamu elgesiu. Kadangi nesame teisėsaugos institucija patys tirti įvykio negalėsime, tačiau esame pasiruošę Jums padėti geriau suprasti situaciją ir, prireikus, padėti parengti reikiamus dokumentus.

Daugiau informacijos apie galimybes pranešti teisėsaugai rasite čia: http://www.skaidrumolinija.lt/gaires/kurkreiptis/

Kalbant apie susidariusią situaciją savivaldybėje, visų pirma reikėtų atkreipti dėmesį į tai, kad savivaldybės priima mokėjimus dviem būdais (kiekviena savivaldybė turi turėti pasitvirtinusi atitinkamas taisykles) :

1. per bankininkystės sistemas;

 2. išimtinais atvejais- grynieji pinigai išmokami arba priimami pagal kasos pajamų ir išlaidų orderius (standartinės Oracle eBS ataskaitos);

Tad bet kokios kitos grynųjų pinigų operacijos kelia abejonių dėl skaidrumo bei teisėtumo. Viena iš pagrindinių valstybės tarnautojų funkcijų yra tarnauti visuomenės interesams. Jūs turite teisę reikalauti, kad esant neaiškumams susijusiems su tam tikrais mokėjimais, Jums būtų suteikta konkreti informacija. Primenu, kad savivaldybė gali priimti tik oficialius mokėjimus. 


Tuo tarpu, tvirtinant detaliuosius planus, jokiuose teisės aktuose nenumatytas reikalavimas paremti savivaldybes ar seniūnijas vienokia ar kitokia forma. Jei susiduriate su pakartotiniais reikalavimais "remti" seniūnijas, kad būtų patvirtintas detalusis planas / pakeista sklypo paskirtis, mes ragintume jus kreiptis Specialiųjų tyrimų tarnybą tam, kad situacija būtų tinkamai ištirta. Tai galite padaryti ir naudodami anoniminę pranešimų formą: https://www.stt.lt/lt/praneskite-apie-korupcija/palikite-pranesima-cia/

Jeigu kils papildomų klausimų, mes Jus ragintume kreiptis ir ateityje.

 Su pagarba ir geriausiais linkėjimais -

 SL komanda

blog comments powered by Disqus